Online - Murat Palta ile Buluşma

Online - Murat Palta ile Buluşma
  • Tarih: 23.05.2020
  • Saat: 13:00 - 14:30
  • Gezi Fiyatı: ₺90,00

İstanbul'da Çağdaş Sanat Zamanı

Melis Terzioğlu eşliğinde Murat Palta ile Buluşma

Murat Palta, Dumlupınar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul'da çeşitli reklam ajanslarında çalıştı. 2013 yılında Cezayir, Tilimsan’daki International Festival of Miniature and Illumination’da Minyatür ve Tezhip Sanatı atölye çalışmasına katıldı. 2017 yılında 4th Ural Industrial Biennial of Contemporary Art’a davet edildi. 2018 yılında 37. İstanbul Film Festivali’nin afişini tasarlayan sanatçı, 2019’da Apple ve Levi’s gibi markalarla işbirliği yaptı. 

 

Murat Palta, ilk bakışta eski dönemlerden bir el yazmasına aitmiş havası uyandıran minyatürlerinde pop kültürü öğeleri kullanarak güncel bir dil oluşturuyor. Tıpkı Osmanlı dönemi nakkaşları gibi, Murat Palta da kendi döneminde gerçekleşen olayların yanı sıra kendi döneminin edebiyatını ve sinemasını irdeleyip resmediyor. Sanatçı, o dönem nakkaşlarından farklı olarak, gelecekteki izleyicilere sesleniyor. Popüler kültürü olduğu gibi minyatür haliyle yorumlamanın dışında, popüler kültürden öğeleri bir araç olarak kullanarak mitolojinin, felsefenin ve tarihî olayların günümüz dünyasındaki karşılığını arıyor. Doğal olarak kompozisyonlardaki kahramanlar ilk anlamlarından sıyrılarak anlatılmak istenen esas hikâyenin yan kahramanlarına dönüşüyorlar. Parlak ve abartılı renkler içinde, kaçınılmaz anakronizmin getirdiği absürtlükten hiç çekinmeden, kara mizahla günceli yansıtıyor.

Sanat Danışmanımız Melis Terzioğlu yürütücülüğünde, minyatür ve tezhip sanatının çağdaş isimlerinden Murat Palta’yı online olarak ağırlıyoruz.

 

 

Online Geziye Katılım

 

1- adimadimistanbul.com adresinden geziyi satın alın.

2- Cihazınıza Zoom Cloud Meeting uygulamasını indirin.

3- Gezi saatinden 1 saat önce bizde kayıtlı olan e-posta adresine gönderilecek davet linkine tıklayarak formu doldurun.

4- Artık gezinin başlangıç saatini bekleyebilirsiniz.

 

*Davet linki, bizde kayıtlı olan e-posta adresinize gelecektir.

*Zoom Cloud Meeting programı masaüstü, dizüstü ve tablet bilgisayarlarda çalışmaktadır.

 

FEST Travel tarafından 'online' düzenlenen tüm gezilerde kullanılan sabit veya hareketli görüntülere, ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere ve diğer türlü bilgi-belgeye online geziye kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; bunların görüntülenmesi veya herhangi bir kişi tarafından kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması kanun ve mevzuat hükümlerine aykırı olup, suç unsuru teşkil etmektedir.

ONLINE GEZİ SATIŞ VE UYGULAMA KOŞULLARI

Fikri Mülkiyet Hakları

- İşbu etkinlik içeriğine dair tüm fikri mülkiyet hakları ilgili hak sahiplerine ait olup, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Ticaret Kanunu, Medeni Kanun, Borçlar Kanunu, Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve Türk Ceza Kanunu ile diğer özel kanunlar kapsamında korunmaktadır.

- İlgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni alınmaksızın, ticari amaçlarla olsun veya olmasın, etkinlik ve/veya içeriği kayıt edilemez, kopyalanamaz, herhangi bir yazılım veya donanım içerisine indirilemez veya yüklenilemez, paylaşılamaz, aktarılamaz, yayınlanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin erişimine açılamaz.

-Bu hakları ihlal eden kişiler, ilgili mevzuat uyarınca eşzamanlı hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar.

Koşullar:

• Programladığımız tüm online geziler rehberin mücbir bir sebebi (sağlık, teknik vb.) olmadığı sürece gerçekleştirilecektir.
• Online gezimize kayıt olup ödemesini yapan gezginlerimizin FEST Travel’a gezi saatinden 24 saat öncesine kadar haber vererek katılım durumlarının değişmesi halinde ödemeleri iade edilmeyip başka bir gezide kullanılabilecektir.

• Online gezi saati başladığında, geziye katılamayan gezginlerimize ücret iadesi veya başka bir geziye aktarım yapılamayacaktır.

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi için katılımcıların TC Kimlik numaralarını veya şirket fatura bilgilerini satış temsilcisine bildirmeleri ve gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir. Rezervasyonu tamamlanan katılımcılar Gezi Satış ve Uygulama Koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

• Bir gezgin birden çok kişi için rezervasyon yaptırırsa hepsi adına tek kalemde ödeme yapabilir. Ancak diğer katılımcıların tam isimlerini bildirmekle yükümlüdür.

• Lütfen, rezervasyon yaptırıp kesin konfirme almadan bankaya para yatırmayınız. Bankadan ödeme yapan gezginlerimizin ödeme dekontlarını göndermeleri gerekmektedir.

• Rezervasyon kaydı yaptırıp, online gezi saatinden önceye kadar ödemesini yapıp bilgi vermemiş olan gezginlerimize ‘’Webinar’’ katılım linki gönderilmeyecektir.

• Bankaya para yatırırken isminizi ve gezi adını yazdırmayı lütfen unutmayınız.

• Online geziler FEST Travel tarafından kayıt altına alınmayıp, katılım gerçekleştirilemeyen gezilerin tekrar izlenilme şansı bulunmamaktadır.

• FEST Travel tarafından size gönderilen linkten geziye birden fazla katılım gerçekleştirilmesi halinde, FEST Travel aynı hesapla katılan herkesi çıkarma hakkına sahiptir.

• Gezi liderlerini tanımak için bakınız: FEST Gezi Liderleri


Uygulama Hakkında

1- Eğer ZOOM CLOUD MEETINGS uygulamasını yüklediyseniz, mailinize gönderilen linke tıklayıp açılan sayfada isminizi, mail adresinizi ve şifreyi ilgili boşluklara yazmanız yeterlidir. Ardından KATIL (JOIN) tuşuna basarak yayına bağlanabilirsiniz. Videosunu izlemek için tıklayınız. (https://www.youtube.com/watch?v=srtpl8GicLo)

2- Henüz ZOOM CLOUD MEETINGS uygulamasını indirmediyseniz, mailinize gönderilen linke tıklamanız ve size yapılacak yönlendirmeyle uygulamayı cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir. Ardından yukarıdaki birinci maddede yazan adımları takip ederek yayına bağlanabilirsiniz.

Eğer yönlendirme olmazsa aşağıdaki linklerden de programı indirebilirsiniz.

Programı İndirmek için:

Apple marka telefon/tabletten katılacaksanız: https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Android telefon/tabletten katılacaksanız: https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings

İOS (Apple) bir cihaza yüklemek için: https://apps.apple.com/us/app/id546505307

Bağlantıyla ilgili her türlü sorunuz için, 0530 952 81 47 numaralı telefondan ve yurtdisi@festtravel.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Tur'a yorum bırakabilmek için için lütfen üye girişi yapınız.
Tur Yorumları
Satın alma işlemi yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.