Online - İpekyolu II: Kazakistan-Kırgızistan-Tacikistan

Online - İpekyolu II: Kazakistan-Kırgızistan-Tacikistan
 • Tarih: 02.11.2020
 • Saat: 19:00 - 20:30
 • Gezi Fiyatı: ₺ 90,00

Yıldırım Büktel ile İpekyolu II: Kazakistan-Kırgızistan-Tacikistan

Tarihimizin durak noktaları. Ahmet Yesevi’nin yaşadığı topraklar... Tanrı Dağları... Issık Göl... Aytmatov’un ülkesi, insanları... Göktürkler... Karahanlılar... Dağları, ırmakları ile Taciklerin yurdu...

 

 

 

Online Geziye Katılım

1- adimadimistanbul.com adresinden geziyi satın alın.

2- Cihazınıza Zoom Cloud Meeting uygulamasını indirin.

3- Gezi saatinden 1 saat önce bizde kayıtlı olan e-posta adresine gönderilecek davet linkine tıklayarak formu doldurun.

4- Artık gezinin başlangıç saatini bekleyebilirsiniz.

*Davet linki, bizde kayıtlı olan e-posta adresinize gelecektir.

*Zoom Cloud Meeting programı masaüstü, dizüstü, cep telefonu ve tablet bilgisayarlarda çalışmaktadır.

FEST Travel tarafından 'online' düzenlenen tüm gezilerde kullanılan sabit veya hareketli görüntülere, ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere ve diğer türlü bilgi-belgeye online geziye kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; bunların görüntülenmesi veya herhangi bir kişi tarafından kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması kanun ve mevzuat hükümlerine aykırı olup, suç unsuru teşkil etmektedir.

Fikri Mülkiyet Hakları için tıklayınız

ONLINE GEZİ SATIŞ VE UYGULAMA KOŞULLARI

Fikri Mülkiyet Hakları

- İşbu etkinlik içeriğine dair tüm fikri mülkiyet hakları ilgili hak sahiplerine ait olup, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Ticaret Kanunu, Medeni Kanun, Borçlar Kanunu, Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve Türk Ceza Kanunu ile diğer özel kanunlar kapsamında korunmaktadır.

- İlgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni alınmaksızın, ticari amaçlarla olsun veya olmasın, etkinlik ve/veya içeriği kayıt edilemez, kopyalanamaz, herhangi bir yazılım veya donanım içerisine indirilemez veya yüklenilemez, paylaşılamaz, aktarılamaz, yayınlanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin erişimine açılamaz.

-Bu hakları ihlal eden kişiler, ilgili mevzuat uyarınca eşzamanlı hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar.

Koşullar:

• Programladığımız tüm online geziler rehberin mücbir bir sebebi (sağlık, teknik vb.) olmadığı sürece gerçekleştirilecektir.
• Online gezimize kayıt olup ödemesini yapan gezginlerimizin FEST Travel’a gezi saatinden 24 saat öncesine kadar haber vererek katılım durumlarının değişmesi halinde ödemeleri iade edilmeyip başka bir gezide kullanılabilecektir.

• Online gezi saati başladığında, geziye katılamayan gezginlerimize ücret iadesi veya başka bir geziye aktarım yapılamayacaktır.

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi için katılımcıların TC Kimlik numaralarını veya şirket fatura bilgilerini satış temsilcisine bildirmeleri ve gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir. Rezervasyonu tamamlanan katılımcılar Gezi Satış ve Uygulama Koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

• Bir gezgin birden çok kişi için rezervasyon yaptırırsa hepsi adına tek kalemde ödeme yapabilir. Ancak diğer katılımcıların tam isimlerini bildirmekle yükümlüdür.

• Lütfen, rezervasyon yaptırıp kesin konfirme almadan bankaya para yatırmayınız. Bankadan ödeme yapan gezginlerimizin ödeme dekontlarını göndermeleri gerekmektedir.

• Rezervasyon kaydı yaptırıp, online gezi saatinden önceye kadar ödemesini yapıp bilgi vermemiş olan gezginlerimize ‘’Webinar’’ katılım linki gönderilmeyecektir.

• Bankaya para yatırırken isminizi ve gezi adını yazdırmayı lütfen unutmayınız.

• Online geziler FEST Travel tarafından kayıt altına alınmayıp, katılım gerçekleştirilemeyen gezilerin tekrar izlenilme şansı bulunmamaktadır.

• FEST Travel tarafından size gönderilen linkten geziye birden fazla katılım gerçekleştirilmesi halinde, FEST Travel aynı hesapla katılan herkesi çıkarma hakkına sahiptir.

• Gezi liderlerini tanımak için bakınız: FEST Gezi Liderleri


Uygulama Hakkında

1- Eğer ZOOM CLOUD MEETINGS uygulamasını yüklediyseniz, mailinize gönderilen linke tıklayıp açılan sayfada isminizi, mail adresinizi ve şifreyi ilgili boşluklara yazmanız yeterlidir. Ardından KATIL (JOIN) tuşuna basarak yayına bağlanabilirsiniz. Videosunu izlemek için tıklayınız. (https://www.youtube.com/watch?v=srtpl8GicLo)

2- Henüz ZOOM CLOUD MEETINGS uygulamasını indirmediyseniz, mailinize gönderilen linke tıklamanız ve size yapılacak yönlendirmeyle uygulamayı cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir. Ardından yukarıdaki birinci maddede yazan adımları takip ederek yayına bağlanabilirsiniz.

Eğer yönlendirme olmazsa aşağıdaki linklerden de programı indirebilirsiniz.

Programı İndirmek için:

Apple marka telefon/tabletten katılacaksanız: https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Android telefon/tabletten katılacaksanız: https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings

İOS (Apple) bir cihaza yüklemek için: https://apps.apple.com/us/app/id546505307

Bağlantıyla ilgili her türlü sorunuz için, 0530 952 81 47 numaralı telefondan ve yurtdisi@festtravel.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Tur'a yorum bırakabilmek için için lütfen üye girişi yapınız.
Tur Yorumları

SATIN AL

Email Adresiniz
TC Kimlik Numaranız
Telefon Numaranız
Kredi Kartı Numarası
Kart Sahibinin Adı Soyadı
AY (05/22)
CVC
Kişi Sayısı
Tek Kişi Fiyat
Adres (opsiyonel)
Mesaj (opsiyonel)
Toplam Tutar: ₺

FEST TURİZM VE TİCARET A.Ş.
Online (Çevrimiçi) Gezi Satış Ön Bilgilendirme Formu

1.Satıcı/Sağlayıcı Bilgileri:

SATICI İLGİLERİ:

Ünvanı:

Fest Turizm ve Tic.A.Ş.

Adres:

Barbaros Bulvarı Barbaros Ap. No.74 d:19 Balmumcu Beşiktaş İstanbul.

Telefon :

0850 622 33 78

Faks:

0212 216 10 30

E-posta:

fest@festtravel.com

Websitesi:

www.festtravel.com www.adimadimistanbul.com

Mersis no :

385044598200019

2.Alıcı/ Katılımcı  Bilgileri:

 

KATILIMCI BİLGİLERİ:

AdıSoyadı:

Adres:

 

Telefon:

 

E-posta:

 

 

3.Satışa Konu Online (Çevrimiçi) Geziye İlişkin Bilgiler:

FEST Turizm ve Tic. A.Ş. Online (Çevrimiçi) Gezi Satış Ön Bilgilendirme Formu, FEST tarafından gerçekleştirilecek gezi seminer programları kapsamında seminerlere katılım hakkının Katılımcı tarafından web sitesinden elektronik ortamda satın alınması ve Katılımcı tarafından satın alınacak/kayıt yaptırılacakatölye dâhilindeki hizmetlerden yararlanma koşullarını belirlemektedir.

FEST online gezilerinden birine ve/veya birden fazlasına katılacak olan kimse “Katılımcı”, Katılımcı için satın almayı yapan başka bir kimse ise “Kayıt Yaptıran” olarak anılacaktır. Kayıt Yaptıran ile Katılımcı’nın aynı olması zorunlu olmayıp,Katılımcı isimlerinin satın alma sırasında FEST Online (Çevrimiçi) Gezi Satış Formu’nda belirtilmesi gereklidir.

4.ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) GEZİ PROGRAMLARININ ÜCRETLENDİRMESİ

Seminer Katılım Bedeli  ………………..TL’dir.  (Tüm Vergiler Dahil)

5. ÖDEME VE HİZMET İFASINA DAİR İLGİLİ BİLGİLER

FEST’in çevrimiçi (online) gezi semineri katılım ücretlerine KDV dahildir.Katılımcılar seminer ücretini FEST’in aşağıda belirtilen banka hesabına havale/EFT yoluyla ya da elektronik ortamda kredi kartı ile ödeme dahil FEST tarafından belirtilen çevrimiçi (online) satış yöntemi ile ödeyebilmektedir.

FEST BANKA HESAP BİLGİLERİ:
Hesap Adı: Fest Turizm ve Tic. A.Ş.
Garanti Bankası Boğaziçi Ticari Şube TL hesabı: TR66 0006 2001 6660 0006 2952 33
Sözleşmenin konusu olan geziye çevrimiçi (online) olarak kayıt yaptıran katılımcılar katılım ücretlerini herhangi bir bankanın kredi kartı ile tek çekim ile ödeyebilirler.

Kayıt yaptıran, eğer geziye kendi katılmayacaksa bu aşamada FEST’e online gezi katılımcısının e-posta adresini bildirmelidir. Katılımcı’ya kayıt işlemi tamamlandıktan sonra çevrimiçi online gezinin başlamasına 30 dakika kala seminere katılım için Zoom Cloud Meeting davet linki, FEST’e bildirilen e-posta adresine linki gönderecektir.

6. ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) GEZİ KOŞULLARI

6.1. Kayıt Koşulları

Katılımcı’nın 18 yaş ve/veya üzerinde olması şarttır.
FEST çevrimiçi (online) gezi seminerlerine katılım için satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, seminere ilişkin bilgilere FEST’in www.festtravel.com ve www.adimadimistanbul.com web sayfalarının ilgili bölümlerinden erişilerek bu bilgiler tam olarak okunmalı ve kayıt aşamasında talep edilen zorunlu bilgiler Katılımcı ya da Kayıt Yaptıran tarafından uygun, doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. FEST, söz konusu bilgilerin uygunsuz, yanlış veya eksik doldurulması nedeniyle Katılımcı’nın seminere katılamaması nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmez, böyle bir durumda Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’ın herhangi bir iade hakkı bulunmaz.
6.2. Çevrimiçi (Online) Gezi Seminerlerinin Günü ve Saati

FEST çevrimiçi (online) gezi seminerleri www.adimadimistanbul.com web sayfasında ilgili bölümde ayrıntıları ile düzenlenmiştir. Kayıt Yaptıran, satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce doğru online gezi için satın alımı yaptığından emin olmalıdır.
FEST çevrimiçi (online) gezi seminerleri 90 dakika gezi anlatımı ve 30 dakika soru cevap şeklinde olmaktadır. FEST’in ilan ettiği her bir çevrimiçi (online) gezi semineri ilgili web sitesinde açıklanan saatte Zoom Cloud Meeting elektronik platformu üzerinde başlar ve açıklanan saatte biter. FEST çevrimiçi (online) gezi seminerinin başlangıç saatini değiştirme hakkını saklı tutar.
7. ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) GEZİ SEMİNERLERİNİN İPTALİ VE ERTELENMESİ

Çevrimiçi (online) gezi seminerlerinde herhangi bir kişi sınırlaması yoktur. Çevrimiçi (online) gezi seminerlerinin tarihleri veya saati FEST tarafından çeşitli nedenlerle değiştirilebilir ya da seminerler iptal edilebilir. FEST tarafından yapılan iptallerde seminer katılım ücreti Katılımcının ve/veya Kayıt Yaptıran’ın banka hesabına bir (1) hafta içinde geri ödenir. Kredi kartlı ödemelerde iade süresi, kredi kartının ait olduğu banka uygulamasına göre değişmektedir.

FEST tarihi veya saati değiştirilmiş bir çevrimiçi (online) gezi seminerinin yeni tarihi ve/veya saatini Katılımcı’nın kayıt işlemi sırasında FEST’e bildirdiği e-posta adresine gönderecektir. Tarihi veya saati değiştirilmiş çevrimiçi (online) gezi seminerine Katılıncı’nın katılımının mümkün olmadığı hallerde Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’ın herhangi bir iade hakkı bulunmaz Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran, FEST tarafından ertelenen, tarihi veya saati ötelenen veya değiştirilen herhangi bir çevrimiçi (online) gezi semineri hizmetini tek taralı olarak fesih edemez, bu durumda ücret iadesi talep edemez.

Çevrimiçi (online) gezi seminerine sadece FEST tarafından ilan edilen gün ve saat için geçerlidir, satışa konusu çevrimiçi (online) gezi semineri tekrar edilmeyecektir.

8. CAYMA HAKKI

İşbu Satış Sözleşmesi’ne konu çevrimiçi (online) gezi seminerlerine ilişkin olarak, 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15(1)(g) fıkrası uyarınca, Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’ın cayma hakkı bulunmamaktadır.

9. İHBARLAR

FEST’e yapılacak ihbarlar için aşağıdaki bilgiler geçerlidir:
FEST TURİZM VE TİCARET A.Ş.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apartmanı No:74 Daire: 19 Kat: 7 34349 Balmumcu - Beşiktaş İSTANBUL-TÜRKİYE
Tel : + 90 850 622 33 78
Fax: + 90 212 216 10 30
E-Mail : fest@festtravel.com
www.festtravel.com / www.adimadimistanbul.com

FEST TURİZM VE TİCARET A.Ş.

Çevrimiçi (Online) Gezi Semineri Mesafeli Satış Sözleşmesi

TARAFLAR VE KONUSU

Bir tarafta Barbaros Bulvarı Barbaros  Apt. No. 74/19 Balmumcu Beşiktaş İstanbul adresinde mukim, İstanbul Ticaret Odası’na 554428 sicil numarasıyla ve Beşiktaş Vergi Dairesi’ne 3850445982 vergi numarasıyla kayıtlı FEST Turizm ve Tic. A.Ş. (işbu “Satış Sözleşmesi”nde “FEST” olarak anılacaktır) ile diğer tarafta çevrimiçi (online) gezi seminer katılımcısı arasında (bu Satış Sözleşmesi’nde “Katılımcı” olarak anılacaktır) işburada belirtilen hizmetin verilmesine dair aşağıda belirtilen tarihte işburadaki koşulları içeren bir hizmet satış sözleşmesi akdedilmiştir.

 

İşbu Satış Sözleşmesi’nin konusunu, FEST tarafından gerçekleştirilmiş olan yurtiçi, yurtdışı ve Adım Adım İstanbul gezilerinin 90 dakika boyunca ilgili gezi rehberi tarafından çevrimiçi (online) ortamda ve FEST tarafından belirtilen bir elektronik platforma anlatımı ve bu 90 dakika sonrasında da Katılımcı’nın 30 dakika boyunca ilgili rehberle birlikte yapacakları soru cevap bölümünü de içeren seminer hizmetinin sağlanması oluşturmaktadır. İşbu Satış Sözleşmesi çevrimiçi (online) gezilere katılım hakkının Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran tarafından web sitesinden elektronik ortamda satın alınması ve satın alınacak/kayıt yaptırılacak onlıne seminer dahilindeki hizmetlere erişim koşullarını belirlemektedir.

 

 1. TANIMLAR

Bu Satış Sözleşmesi'nde yer alan aşağıdaki tanımlamalar ve kısaltmalar karşılarında gösterilen anlamları ifade edecektir.

 

FEST  BİLGİLERİ:

Unvanı: FEST Turizm ve Tic.A.Ş.

Adres: Barbaros Bulvarı Barbaros Apt. No. 74/19 Balmumcu Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0850 622 33 78

Faks: 0212 216 10 30

E-posta: fest@festtravel.com

Websitesi: www.festtravel.com

Mersis No: 385044598200019

 

Katılımcı: FEST tarafından duyurusu yapılarak satışa sunulan onlıne seminer programlarındaki seminerlerden birine ve/veya birden fazlasına katılacak olan kimse “Katılımcı”, Katılımcı adına veya hesabına satın almayı yapan başka bir kimse ise “Kayıt Yaptıran” olarak anılacaktır. Kayıt Yaptıran ile Katılımcı’nın aynı olması zorunlu olmayıp, Katılımcı isimlerinin satın alma sırasında belirtilmesi gereklidir.

 

KATILIMCI BİLGİLERİ:

Adı Soyadı:

Adres:

Telefon:

E-posta:

 

 1. ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) GEZİ PROGRAMLARININ ÜCRETLENDİRMESİ

Seminer Katılım Bedeli  (Tüm Vergiler Dahil)

 

 1. ÖDEME VE HİZMET İFASINA DAİR İLGİLİ BİLGİLER

FEST’in çevrimiçi (online) gezi semineri katılım ücretlerine KDV dahildir.

Katılımcılar seminer ücretini FEST’in aşağıda belirtilen banka hesabına havale/EFT yoluyla ya da elektronik ortamda kredi kartı ile ödeme dahil FEST tarafından belirtilen çevrimiçi (online) satış yöntemi ile ödeyebilmektedir.

 

FEST BANKA HESAP BİLGİLERİ:

 

Hesap Adı: Fest Turizm ve Tic. A.Ş.

Garanti Bankası Boğaziçi Ticari Şube TL hesabı: TR66 0006 2001 6660 0006 2952 33

 

Sözleşmenin konusu olan geziye çevrimiçi (online) olarak kayıt yaptıran katılımcılar katılım ücretlerini herhangi bir bankanın kredi kartı ile tek çekim ile ödeyebilirler.

 

Kayıt yaptıran, eğer geziye kendi katılmayacaksa bu aşamada FEST’e online gezi katılımcısının e-posta adresini bildirmelidir. Katılımcı’ya kayıt işlemi tamamlandıktan sonra çevrimiçi online gezinin başlamasına 30 dakika  kala seminere katılım için Zoom Cloud Meeting davet linki, bildirilen e-posta adresine linki gönderilecektir..

 

 1. ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) GEZİ KOŞULLARI

 

4.1. Kayıt Koşulları

 

Katılımcı’nın 18 yaş ve/veya üzerinde olması şarttır.

 

FEST çevrimiçi (online) gezi seminerlerine katılım için satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, seminere ilişkin bilgilere FEST’in www.festtravel.com ve www.adimadimistanbul.com web sayfalarının ilgili bölümlerinden erişilerek bu bilgiler tam olarak okunmalı ve kayıt aşamasında talep edilen zorunlu bilgiler Katılımcı ya da  Kayıt Yaptıran tarafından uygun, doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. FEST, söz konusu bilgilerin uygunsuz, yanlış veya eksik doldurulması nedeniyle Katılımcı’nın seminere katılamaması nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmez, böyle bir durumda Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’ın herhangi bir iade hakkı bulunmaz.

 

4.2. Çevrimiçi (Online) Gezi Seminerlerinin Günü ve Saati

 

FEST çevrimiçi (online) gezi seminerleri www.adimadimistanbul.com web sayfasında ilgili bölümde ayrıntıları ile düzenlenmiştir. Kayıt Yaptıran, satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce doğru online gezi için satın alımı yaptığından emin olmalıdır.

 

FEST çevrimiçi (online) gezi seminerleri 90 dakika gezi anlatımı ve 30 dakika soru cevap şeklinde olmaktadır. FEST’in ilan ettiği her bir çevrimiçi (online) gezi semineri ilgili web sitesinde açıklanan saatte Zoom Cloud Meeting elektronik platformu üzerinde başlar ve açıklanan saatte biter. FEST çevrimiçi (online) gezi seminerinin başlangıç saatini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

 

 

4.3 Altyapı, Yazılım ve Donanım Sorunları

 

İşbu Satış Sözleşme’nin aşağıda Madde 10’da belirtilen şekilde yürürlüğe girmesinden sonra, FEST’ten kaynaklanmayan nedenlerle Katılımcı’nın çevrimiçi (online) gezi seminerine katılım sağlayamaması, erişememesi, Zoom Cloud Meeting elektronik platformuna bağlanamaması, Katılımcı’nın kendi internet hizmet sağlayıcısından kaynaklanan bağlantı veya internette kopma sorunları yaşaması veya Katılımcı’ya ilişkin altyapı, yazılım veya donanım sorunları veya elektrik kesintisi nedeniyle veya Zoom Cloud Meeting elektronik platformunun kendi altyapısından kaynaklı olarak çevrimiçi (online) gezi semineri içeriğinin bir kısmına ve/veya tamamına erişim sağlayamaması durumunda çevrimiçi (online) gezi semineri içeriğinin bir kısmına ve/veya tamamına erişim sağlayamaması durumunda FEST herhangi bir sorumluluk kabul etmez, böyle bir durumda Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’ın herhangi bir iade hakkı bulunmaz.

 

4.4 Mücbir Nedenler

 

Doğal afetler (deprem, sel, yangın, heyelan…), olağanüstü haller (sıkıyönetim, sokağa çıkma yasağı ilanları, terör, otel, havaalanı baskınları, uçak ele geçirmeler, savaş, kargaşa…), halk hareketleri (grev, miting, yürüyüş, yol kapanması…), sokağa çıkma yasakları, seyahat kısıtlamaları, devletlerarası gerginlik, diplomatik kısıtlamalar, sağlık sorunları (salgın hastalık, karantina…), hava muhalefeti (kar yağısı, tipi, sis, fırtına, yıldırım düşmesi…), gümrük rejimi değişiklikleri veya ulaşım sektöründeki genel kısıtlamalar dahil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi diğer bir sebepten, ayrıca yurtiçi veya yurtdışı internet erişiminin kısıtlanması, durması, askıya alınması dahil Zoom Cloud Meeting elektronik platformunun çalışmaması, çökmesi, internet hizmet sağlayıcıları ile serverlarının çalışmaması veya kullanılamaması gibi haller de dahil, doğrudan veya dolaylı olarak, FEST ’in kusuru bulunmayan veya öngörülemeyecek her türlü olumsuzluğun yaratacağı sonuçlardan doğan hiçbir zarar veya ziyandan FEST sorumlu olmayacağı gibi, FEST bu sebeplerden ötürü yükümlülüklerini ifa edememesinden veya yükümlülüklerinin ifasındaki aksaklıklardan sorumlu tutulamaz ve FEST’e maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez.

FEST işbu madde tahtında mücbir sebeplerden dolayı herhangi bir çevrimiçi (online) gezi seminerini iptal edebilir veya erteleyebilir. Mücbir nedenlerden dolayı gerçekleştirilemeyen ve iptal edilen çevrimiçi (online) gezi seminerinin katılım ücreti iade edilir. FEST, mücbir nedenlerin ortaya çıkması halinde ilgili çevrimiçi (online) gezi seminerini iptal etmeyip, daha ileri bir tarihe erteleme veya mücbir neden ortaya kalkana kadar hizmetin ifasını askıya alma hakkına ve bu konuda tek taraflı olarak karar alma yetkisini haizdir. Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran, ertelenen, tarihi veya saati ötelenen veya değiştirilen herhangi bir çevrimiçi (online) gezi semineri hizmetini tek taralı olarak fesih edemez, bu durumda ücret iadesi talep edemez.

 

 1. ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) GEZİ SEMİNERLERİNİN İPTALİ VE ERTELENMESİ

 

Çevrimiçi (online) gezi seminerlerinde herhangi bir kişi sınırlaması yoktur. Çevrimiçi (online) gezi seminerlerinin tarihleri veya saati FEST tarafından çeşitli nedenlerle değiştirilebilir ya da seminerler iptal edilebilir. FEST tarafından yapılan iptallerde seminer katılım ücreti Katılımcının ve/veya Kayıt Yaptıran’ın banka hesabına bir (1) hafta içinde geri ödenir. Kredi kartlı ödemelerde iade süresi, kredi kartının ait olduğu banka uygulamasına göre değişmektedir.

 

FEST tarihi veya saati değiştirilmiş bir çevrimiçi (online) gezi seminerinin yeni tarihi ve/veya saatini Katılımcı’nın kayıt işlemi sırasında FEST’e bildirdiği e-posta adresine gönderecektir. Tarihi veya saati değiştirilmiş çevrimiçi (online) gezi seminerine Katılıncı’nın katılımının mümkün olmadığı hallerde Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’ın herhangi bir iade hakkı bulunmaz Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran, FEST tarafından ertelenen, tarihi veya saati ötelenen veya değiştirilen herhangi bir çevrimiçi (online) gezi semineri hizmetini tek taralı olarak fesih edemez, bu durumda ücret iadesi talep edemez.

 

Çevrimiçi (online) gezi seminerine sadece FEST tarafından ilan edilen gün ve saat için geçerlidir, satışa konusu çevrimiçi (online) gezi semineri tekrar edilmeyecektir.

 

 

 1. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARINA DAİR SORUMLULUK

 

İşbu Satış Sözleşmesi’ne konu seminerlerde kullanılan sabit veya hareketli görüntülere, ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere ve diğer türlü bilgi-belgeye Katılımcı dışındaki kişiler tarafından erişilmesi; bunların görüntülenmesi veya herhangi bir kişi tarafından kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması kanun ve mevzuat hükümlerine aykırı olup, suç unsuru teşkil etmektedir.

 

İşbu Satış Sözleşmesi’ne konu seminerlerin içeriğine dair tüm fikri mülkiyet hakları ilgili hak sahiplerine ait olup, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Ticaret Kanunu, Medeni Kanun, Borçlar Kanunu, Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve Türk Ceza Kanunu ile diğer özel kanunlar kapsamında korunmaktadır. İlgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni alınmaksızın, ticari amaçlarla olsun veya olmasın, Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran dahil hiçbir kişi tarafından seminer ve/veya içeriği kayıt edilemez, kopyalanamaz, herhangi bir yazılım veya donanım içerisine indirilemez veya yüklenilemez, paylaşılamaz, aktarılamaz, yayınlanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin erişimine açılamaz.

 

Katılımcı, İşbu Satış Sözleşmesi hükümlerine aykırı davranışları ve/veya ihlali sonucunda FEST veya üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri her türlü maddi ve manevi zarardan sorumlu olacağını, İşbu Satış Sözleşmesi hükümlerine aykırı davranışları ve/veya ihlali tüm zararın kendisine rücu edilerek, her türlü yasal yollara başvurulacağını, işbu Satış Sözleşmesi hükümlerini tamamen anlamış ve kabul etmiş olduğunu, kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 1. CAYMA HAKKI

 

İşbu Satış Sözleşmesi’ne konu çevrimiçi (online) gezi seminerlerine ilişkin olarak, 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15(1)(g) fıkrası uyarınca, Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’ın cayma hakkı bulunmamaktadır.

 

 1. KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ

 

Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran, FEST’in 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) anlamında veri sorumlusu sıfatını taşımakta olduğunu, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu, 05.10.2007 tarihli Seyahat Acenteleri Yönetmeliği, KVKK, 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili sair turizm ve tüketiciyi koruma mevzuatı uyarınca işbu Satış Sözleşmesi süresince ve sonrasında, İşbu Satış Sözleşmesi’nde belirtilen hizmetlerin FEST tarafından eksiksiz, zamanında ve uygun şekilde ifa edilebilmesi için, Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’nın, özellikle Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’nın adı, soyadı, kimlik bilgileri, e-posta, fatura bilgilerine dair özel nitelikli kişisel verileri, KVKK’da ve/veya KVKK’ya dayanarak çıkartılacak mevzuatta tanımlandığı şekilde özel nitelikli olanlar dahil kişisel verilerini (buradan itibaren “Kişisel Veriler”) işlediğini ve işlemeye devam edeceğini bildiğini, her ne zaman, şekil ve yöntem ile sağlanmış olursa olsun FEST’e doğrudan ve/veya dolaylı olarak sağladığı veya FEST’in başka bir yolla edinebileceği her türlü Kişisel Verisinin FEST tarafından KVKK’da tanımlanan ve fakat bununla sınırlı olmayacak şekilde işlenmesine ve bu Kişisel Verilerin FEST’in çalışanları, rehberleri, tedarikçileri, vekilleri, temsilcileri, doğrudan/dolaylı iştirakleri ve ortaklıkları ile, tüm internet ve elektronik platformlar dahil hizmetlerin sunulabilmesi için paylaşımın gerekli olduğu diğer kişi ve kuruluşlar ile özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sair turizm, organizasyon ve planlama kurumları ile; FEST’in sözleşme akdettiği diğer ortakları ve üçüncü kişiler ile paylaşılmasına; konu hakkında tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rıza verdiğini ve muvafakat ettiğini, kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran, Kişisel Verilerinin ve özel nitelikli kişisel verilerinin FEST tarafından işlenmesine, elde edilmesine, kayıt altına alınmasına, FEST tarafından uygun görülen ve mevzuata uygun süre boyunca saklanmasına, depolanmasına, kullanılmasına, muhafaza edilmesine, değiştirilmesine, yeniden düzenlenmesine, açıklanmasına, elde edilebilir hale getirilmesine, sınıflandırılmasına, bu verilere ulaşılmasına, devrine, bunların ilgili sair turizm ve tüketiciyi koruma mevzuatı uyarınca üçüncü kişilere açıklanmasına, yurtiçi ve yurtdışına transfer edilmesine, aktarılmasına, uluslararası olarak veri bankalarına ve diğer her türlü transferine muvafakat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran’nın, KVKK’da belirtilen hakları saklıdır. Katılımcı ve/veya Kayıt Yaptıran, KVKK ile ilgili bilgilere  www.festtravel.com/gizlilik-politikası sayfasındaki ilgili linklerden erişebilir.

 

 1. İHBARLAR

FEST’e yapılacak ihbarlar için aşağıdaki bilgiler geçerlidir:

FEST TURİZM VE TİCARET A.Ş.

Barbaros Bulvarı, Barbaros Apartmanı No:74 Daire: 19 Kat: 7 34349 Balmumcu  - Beşiktaş İSTANBUL-TÜRKİYE

Tel : + 90 850 622 33 78

Fax: + 90 212 216 10 30

E-Mail : fest@festtravel.com

www.festtravel.com / www.adimadimistanbul.com

 

 1. YÜRÜRLÜK

İşbu Satış Sözleşmesi, FEST’in çevrimiçi (online) gezi semineri katılım ücretini tahsil etmesi ile yürürlüğe giren ve bağlayıcı olur. FEST’in, seminer katılım ücretinin iadesine ilişkin işbu Satış Sözleşmesi’nde belirtilen hakları saklıdır.

 1. ANLAŞMAZLIK

İşbu Satış Sözleşmesi hükümleri Türk hukukuna tabidir ve Türk hukuku uyarınca yorumlanacaktır.

İşbu Satış Sözleşmesi veya eklerinden doğabilecek tüm ihtilaflarda FEST’in kayıtları Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi uyarınca kesin delil sayılacaktır.

İşbu Satış Sözleşmesi veya eklerinden doğabilecek tüm ihtilaflarda İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidirler.